Коли йти до школи?

У своєму прагненні віддати дитину в школу раніше ніж звичайно, батьки, безумовно, бажають дитині самого найкращого - що він і розвинеться раніше, закінчить школу за рік до армії і у нього буде час, щоб визначитися з інститутом. Але батьки не усвідомлюють, які проблеми і небезпеки таїть в собі ранній вступ дитини до школи.

Одна з найсерйозніших і актуальних проблем на сьогоднішній день -це недостатня функціональна готовність організму дитини до навчання в школі.


Спеціальні дослідження показали, що кількість дітей не готових до школи за функціональним і психічним розвитком зменшується від п'яти до семи років. Тобто чим старша дитина, тим менше ймовірність опинитися серед не готових. Таким чином, серед дітей п'яти, п'яти з половиною років виявлено 80% не готових дітей, в шість років таких дітей вже набагато менше - 51%, в шість з половиною (зауважте різниця всього в півроку) - 32%, а у віці семи років - всього 13% дітей не готові до шкільного навчання.

У таких дітей великий ризик зазнати найбільші труднощі при адаптації (звикання до шкільної навантаженні, до колективу), ризик бути невстигаючим в навчанні, посилити наявні відхилення в стані здоров'я або захворіти від надмірних навантажень і перевтоми.

Дитина росте не по днях а по годинах. Протягом року його зростання збільшується на 8-10 см. Інтенсивно йде розвиток скелета, суглобово-зв'язкового апарату, мускулатури. Кожна з 206 кісток скелета значно змінюється за формою, розмірами, внутрішньою будовою.

У цьому віці слабко розвинені дрібні м'язи рук, ще не закінчене окостеніння кісток зап'ястя і флангів пальців. Тому так часто звучать при письмі в класі скарги «болить рука», «рука втомилася».

Порушення фізіології дитини тягнуть за собою досить серйозні зміни в психіці. Тому пильна увага батьків і вчителів повинні заслуговувати діти не тільки у навчанні, але і добре успішних (саме ці діти випадають з поля зору адже, власне кажучи, тривожитися нема про що, дитина вчиться щось добре!).

Хороша успішність, при недостатній готовності організму досягається, як правило, дуже дорогою «фізіологічною ціною», викликаючи надмірне напруження різних систем організму, приводячи до стомлення і перевтоми, а в результаті до розладів психічного здоров'я.


Але що робити якщо ваша дитина якій ще не виповнилося шести з половиною років уже піде з першого вересня в школу? На що слід звернути увагу?

  • Слідкуйте за вагою дитини

Помічено, що якщо в кінці другої чверті дитина значно втрачає у вазі, це ознака того, що навантаження для дитини надмірна.

  • Слідкуйте за режимом дитини

Строго стежте за тим, що щоб дотримувалися всі режимні моменти, щоб не менше 2-х годин в день дитина перебувала на свіжому повітрі, 5 раз в день харчувався і лягала спати вчасно.

  • Слідкуйте за емоціями дитини

Не залишайте без уваги прояви надмірної дратівливості, плаксивості, млявість, апатичність і інші ознаки нездоров'я у дитини.


Співпрацюйте зі шкільним психологом, він вчасно може дати цінні рекомендації, порадити, підстрахувати.


Кiлькiсть переглядiв: 395

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.